ANIME & US
Bun venit in lumea in care stii ca vrei sa fii!
Lista Forumurilor Pe Tematici
ANIME & US | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ANIME & US

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Laura_libero
Femeie
24 ani
Timis
cauta Barbat
32 - 50 ani
ANIME & US / ~~Fanfics~~ / O noua viata incepe azi (Niciodata fara tine----SasuSaku ) Moderat de ღ Yusti <3, Senpai?!^^
Autor
Mesaj Pagini: 1
Sayumi
**Membru**

Din: Tg Neamt
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 15
De azi incepe o noua zi (Niciodata fara tine )
Cap 1 Inceputul
E dimineata, in sfarsit. Razele soarelui imi mangaie delicat pielea, deschid ochii putin si ma uit la poza de pe noptiera mea, vad un baiat tinand in brate o fata. Dar sa incepem prin a ma prezenta. Ma numesc Sakura Haruno si am 17 ani. Am un par roz , mai mult spre rosu , lung pana la fund , si ochii de culoarea verde precum smaraldul. Locuiesc in Tokyo impreuna cu mama si tatal meu vitreg. Mai am o sora mai mare cu 3 ani , pe nume Nayumi care locuieste impreuna cu iubitul ei Myugy intr-o vila cu doua etaje , la periferia Tokyo-lui si un frate mai mare cu un an pe nume Naruto , care studiaza in America de 3 ani , atunci cand s-a intamplat tragicul accident in care tatal nostru a murit.
Inca privesc spre poza de pe noptiera de langa patul meu . Eram eu si fostul meu iubit Yuri in ea , din urma cu 5 luni. Inca nu imi venea sa cred ca mi-a putut face asta, ca m-a putut trada in felul asta . Ne-am despratit in urma cu doua luni deoarece ma inselase cu Karin , una dintre cele mai bune prietene ale mele, si chitarista fostei noastre trupe.
Viata mea nu a fost prea roz de la moartea tatalui meu , familia mea a inceput sa se destrame. Fratele meu Naruto care pe atunci avea 16 ani , a hotarat ca nu mai poate sta cu noi , dupa ce tata a murit , amintirile acelea erau prea dureroase pentru el asa ca a hotarat sa plece in america pentru a-si continua studiile . Mai vorbeam cu el la telefon , dar rar , nici in vacanta nu a venit la noi deci inca nu il cunostea pe tatal nostru vitreg. Sora mea Nayumi , imediat dupa moartea tatalui s-a logodit cu Myugy care era un scump , era ca un frate mai mare pentru mine. Fiind majora , sora mea s-a mutat cu el la vila dar ne mai vizita , deoarece statea aproape. Eu am ramas cu mama si tatal vitreg acasa, deoarece inca eram minora.Cat despre mama , dupa moartea tatalui meu a suferit o depresie din care a iesit cu greu si in urma cu un an l-a cunoscut de Naygel Suomy, un barbat destept si cunoscut in inalta intreaga Japonie fiind un mare om de afaceri. In urma cu jumatate de an cei doi s-au casatorit . L-a inceput nu am fost de acord , dar incepand sa il cunosc mai bine pe Naygel am acceptat, ma gandeam la mama care suferise atat la moartea tatalui , nu ca ar fi singura , si eu si fratii mei am suferit dar merita si ea sa fie fericita , inca era tanara.
In cele din urma hotarasc sa ma trezesc si eu . Ma duc la dulap si  imi aleg o pereche de blugi negri si un maieu alb cu bretele subtiri si cobor  la parter intreptandu-ma spre bucatarie . Cand intru  sunt intampinata de glasul suav al mamei mele o femeie cu parul roz ca al meu si lung , prins intr-o coada  la spate si cu ochii de o  culoare albastra  precum cerul:
-Buna dimineata scumpo . Spune aceasta apoi imi saruta fruntea. Cum ai dormit?
-Buna dimineata mama, spun eu cu jumatate de gura , fiind inca adormita. Bine . Nu mai stau mult in fata mamei ca ma trezesc izbita la pamant. Imi intorc privirea peste cel care m-a trantit la pamant si incep sa fiu linsa pe fata. Hey Samy da-te jos de pe mine , spun eu scarbita. Samy era catelusul meu , Era un puiut de bison, alb cu parul cret , pe care l-am primit cadou cand am implinit 17 ani de la sora mea  si logodnicul ei.
-Samy mars , da-te jos , o aud pe mama strigand  la catelus dupa care acesta fuge in sufragerie , urcandu-se pe canapea
-Multumesc mama , spun eu uitandu-ma la mama cu un zambet larg pe fata
-Neata  o voce de barbat , imi intorc privirea si i-l vad pe sotul mamei mele , un barbat inalt , bine facut , cu parul negru , putin cret si ochii de culoare verzi ca ai mei. Cf? Intreaba uitandu-se la mine.
-Bine , spun cu o oarecare fericire in glas. Inca nu m-am obisnuit cu ideea ca el avea sa fie tatal meu de acum in colo , de aceia nici nu ii spuneam tata, ii spuneam Naygel, simplu
-Astazi e prima ta zi de scoala , nu esti putin emotionata? Ma intreaba el cu un zambet mare pe fate
-Ce? Prima zi de scoala? Intreb eu deodata. Nu se poate ,. Am uitat complet. Imediat urc scarile , alerg pe coridorul lung si intru in a treia camera de pa partea stanga , Camera mea. Ma uit la ceas  , mai aveam jumatate  de ora la dispozitie , timp in care trebuia sa ma imbrac si sa mananc. Am timp , spun eu usurata ducandu-mi mana  dreapta la funte . Imediat ma duc la dulap si imi scot o fusta putin mai sus de genunchi , neagra de blugi , un tricou roz cu miulte paiete colorate pe el , ma imbrac si cobor sa mananc,. Imediat dupa ce imi iau micul dejun, aud telefonul cum suna.
-Alo , raspund eu .
-Neata somnoroaso , se aude de la celalalt capat al firului , un glas inocent de fata. Te-ai trezit , imi spune aceasta
-Normal Hintana, ii spun eu fetei razand. Hintana era cea mai buna prietena a mea din clasa 1, cand ne-am si cunoscut . Era o fata foarte draguta, avea niste ochi superbi, de un lila foarte deschis, daca te uitai la ea ziceai ca e oarba dar nu era, avea parul negru si lung pana aproape de fund.
-Bine , abia astept sa ne vedem la scoala . Spune ea
-Ti-e asa dor de mine? O intreb eu
-Daaaa , striga aceasta , aproape spargandu-mi timpanul
-Dar din cate tin minte ne-am vazut aseara la mine acasa nu , spun eu amintindu-I de petrecerea facuta la mine acasa ieri de ziua mamei.
-Da asa e, spune aceasta incepand sa rada.
-Draga mea , esti gata? O aud pe mama strigand la mine din sufragerie
-Da mama , acum vin , ii raspund eu. Hintana ma striga mama , nu mai pot vb . Ne vedem la scoala bine ? Te sun eu . Ii spun eu fetei. 
-Bine . Te pup , pa , spune aceasta si inchide.
Imediat dupa asta ma duc in sufragerie la mama care statea pe fofoliu si se uita la tv.
-Naygel a plecat? O intreb eu pe mama, nevazandu-l pe sotul ei langa ea.
-Nu, e sus , se pregateste , imi spune aceasta.
-Bine . Spun eu si o zbughesc repede pe scari , urcand la etaj , Cand ajung pe hol ma izbesc de Naygel si cad in fund. Ma uit la el si imi cer scuze.Acesta ma prinde de ambii umeri si ma rudica .
-Nu e nimik , imi spune cu o caldura nemarginita in glas , adresandu-mi un zambet larg. Dar sa fii mai atenta pe parcus
-Bine , spun eu incepand sa alerg spre camera mea. Intru , ma machiez si imi iau genduta de culoare neagra cu paiete de aceiasi culoare , de pe birou. Cobor scarile , imi iau la revedere de la mama , dupa care o sarut pe obraz si ies pe usa , in fata casei observadu-l pe Naygel  care ma astepta in frumosul sau BMW argintiu.
-Gata de scoala ? Ma intreaba acesta schitand un zambet larg.
-Da , sa mergem
Dupa 10 minute ajungem in fata scolii , cobor nu inainte de a-mi lua la revedere de la Naygel si urandu-I servici usor. Dupa ce intru pe poarta scolii , observ mii de copii care vorbeau , altii radeai si altii repetau pasi de dans. Am uitat sa mentionez ca invat la scoala de muzica si dans, acestea fiind pasiunile mele de cand eram mica.
-Buna Sakura. Sunt trezita din visare de catre o fata care tocmai apare in fata mea imbratisandu-ma strans . Ea e Ten-Ten, o alta prietena foarte buna, Avea parul de culoare satena , prin in doua cocuri.
-Buna, ii spun eu la randul meu
-Ce dor imi era de tine
-Si mie Ten-Ten , ii spun eu fericita.
-Nu ne-am mai vazut de cand…… apoi pe fata ei apare tristetea , la fel si pe fata mea.
-..m-am despratit de Yuri , o intrerup eu continuand ce dorea sa spuna. Apoi schitez un zambet mic pe fata. Ce ai mai facut in vacanta ? O intreb eu
-Am fost in America  la fratele meu mai mare ….Yuki , spune aceasta putin trista.
-Aha , si ce mai face? , o intreb eu lasand privirea in jos.
-Bine , era cu Karin imi spune si ea trista
-Hei Sakura auzim un alt glas de fata si cand imi intorc privirea o  vad pe Hintana care fugea spre noi , imbratisandu-ne pe amandoua . Ce mai faceti? Ne intreaba ea bucuroasa.
-Bine ii raspundem amandoua ,zambind
Imediat dupa aceia se aude clopotelul sunand si  intram bucuroase in scoala . Ne ducem la clasa unde scria pe usa ,, Clasa a XI- a C.  Dupa ce intram ii revedem pe dragii nostri colegi , dar o singiura persoana lipsea  si aceia era nesuferita de Karin care mi-l furase pe Yuki. Bucuria mea ca nu era acolo.
Dupa ore  eu si cele doua  prietene ale meme iesim pe poarta scolii. Hintana rupe tacerea imdeiat:
-Sakura cemai face fratele tau Naruto , ma intreaba aceasca rosind.
-Bine ii spun eu , nu am mai vorbit cu el la telefon de  doua saptamani dar ultima oara era bine . Hintana il placea pe Naruto  din clasa a 9 a, insa el o vedea doar ca pe o amica , cel putin din cate am vazut legat de comportamentul lui fata de ea. Iimediat o vad pe Hintana cum isi indreapta privirea in pamant si imediat o iau in brate spunandu-I
-Gata nu trebuie sa iti mai amintesti acea intamplare urata din viata ta , ii spun eu fetei care imediat incepe sa planga ( Despre ce este vorba o sa aflati in celelalte capitole)

Modificat de Sayumi (acum 14 ani)


_______________________________________
In viata aproape orice e posibil...
Poti sa distrugi sau sa intregesti inimi
Dar niciodata sa nu spui unui baiat ca suferi dupa el...
Asta ar insemna sa iti frangi propria inima

pus acum 14 ani
   
Sayumi
**Membru**

Din: Tg Neamt
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 15
Astept sugestii, sper sa va placa :d si imi cer scuze pentru greseli

_______________________________________
In viata aproape orice e posibil...
Poti sa distrugi sau sa intregesti inimi
Dar niciodata sa nu spui unui baiat ca suferi dupa el...
Asta ar insemna sa iti frangi propria inima

pus acum 14 ani
   
>>Anita<<
...::~Admin~::...

Din: lumea アニメ
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 570
Da, e chiar interesant, am fost candva BIG FAN Naruto, acum am lasat-o mai moale, dar povestea se anunta promitatoare, keep up the good work!
PS: Incearca totusi sa fii mai atenta la ortografie si gramatica, ok?


_______________________________________
Click.


pus acum 14 ani
   
vampire_girl
**Membru**

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 31
Chiar imi place mult astept nextu.

pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la